4 trendy w projektowaniu stron

Trendy zmieniają się nieustannie. Szczególnie te w sferze internetu. To samo tyczy się tworzenia stron internetowych. Poznaj elementy, które w ostatnim czasie stały się trendami w projektowaniu stron!

Niedawno dodaliśmy wpis o nadchodzących trendach 2017 roku. Dziś trochę bardziej zagłębimy się w temat tworzenia stron internetowych. Oto 4 topowe trendy w projektowaniu stron!

One page króluje

Na wypadek, gdyby ktoś jeszcze nie wiedział: One page to taki rodzaj strony, który nie zawiera żadnych podstron, a wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na jednej długiej stronie. Wszelkie buttony w stylu menu, zamiast odsyłać do osobnych podstron, odsyłają do sekcji poniżej. Myślą przewodnią one page’a jest jak najdłuższe utrzymanie uwagi odbiorcy. One page zmniejsza czas przebywania na stronie oraz jest idealnie dostosowany do użytkowników korzystających z internetu za pomocą smartfonów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o one page’ach, sprawdź nasz poprzedni wpis.

A tutaj przykład niezwykle interesującego One Page’a

one page

Be mobile

Dostosowanie strony do urządzeń przenośnych jest dziś standardem. Nawet jeżeli Twoi klienci częściej dokonują zakupów za pomocą komputera, to i tak wiele ofert przeglądają za pomocą telefonu czy tabletu. By nie utrudniać im tego zadania, dostosuj swoją stronę do formatu przenośnych urządzeń. Na pewno takie działania wpłyną na zadowolenie Twoich klientów.

Zdjęcia lub video w tle…albo duża typografia

W ostatnim czasie jak grzyby po deszczu powstają strony, w których za tło strony, służy wysokiej jakości zdjęcie bądź film. Jak to wygląda w praktyce? Niezwykle atrakcyjnie i interesująco. Szczególnie gdy mamy świadomość, że mózg ludzki o wiele szybciej przetwarza informacje wizualne niż tekstowe. Tym samym zapamiętujemy aż 80% tego, co widzimy. Wiedzę tą zaczęto wykorzystywać w designie. Dlatego zdjęcia czy wideo w tle powinny wizualizować to, czym zajmuje się Twoja firma. Duża typografia stanowi alternatywę dla zdjęć czy wideo w formie tła. Pamiętaj jednak by mieć na uwadze to co sprzedajesz. W przypadku sklepu internetowego ważne są zdjęcia a typografia powinna być tylko dodatkiem.

Sprawdź naszą stronę i zobacz z czym to się je.

strona internetowa

Piękno minimalizmu

Współczesne strony coraz częściej stają się pozbawione zbędnych elementów. Zostaje to, co najpotrzebniejsze. Estetyka jest tutaj priorytetem. Coraz więcej stron i e-sklepów decyduje się na elegancki minimalizm. Młode pokolenie również coraz częściej wybiera to, co prezentuje się w charakterystycznej prostocie. Siłą tego trendu jest to, że eliminuje wszystko to co niepotrzebne zostawiając najważniejsze — główny produkt.

minimal

Podsumowując

Zawsze należy mieć na oku najświeższe trendy. Pamiętaj jednak, że nie ma sensu podążać bezmyślnie za modą i do swojej strony czy sklepu dobierać takie elementy, które faktycznie pozytywnie wpłyną na efekty. Oczywiście tworząc swoją stronę lub e-sklep możesz spokojnie zaufać takiej agencji jak nasza. Dzięki naszemu doświadczeniu skutecznie pomożemy Ci w zaprojektowaniu i promocji Twojej strony.

Poleć znajomymEmail this to someoneShare on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page

Poczekaj! Mamy dla Ciebie coś więcej

Dołącz do grona naszych subskrybentów, zdobywaj przydatną wiedzę i efektywnie rozwijaj swój biznes!

Zostałeś pomyślnie zapisany! Sprawdź swojego maila, aby to potwierdzić.

Kopalnia wiedzy za darmo

Kopalnia wiedzy za darmo

Dołącz do grona naszych subskrybentów i zdobywaj przydatną wiedzę, która doprowadzi Twój biznes do sukcesu.

Zostałeś pomyślnie zapisany! Sprawdź swojego maila, aby to potwierdzić.