Promocja fanpage niskim kosztem

Magdalena Jurak

Promocja na Facebooku potrafi być bardzo skuteczna. Małe firmy codziennie korzystają z reklam najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie, docierając do milionów odbiorców. Co jeśli jednak Twoje środki na promocję są ograniczone? Oto kilka porad na promocję małych firm z wykorzystaniem Facebooka.facebook

Jest wiele sposobów promocji przez Facebooka. Inaczej prowadzi się kampanie reklamową małej firmy lokalnej, inaczej, dużego koncernu a jeszcze inaczej firm online. “Dobrze, ale jak mam wypromować swoją lokalną firmę fanpage zdobył popularność bez drogich reklam?” O sposobach na generowaniu ruchu na stronie pisaliśmy już wcześniej. Dziś pokażemy CI proste sposoby na promocję z wykorzystaniem Facebooka przy ograniczonym budżecie

Przygoda z fanpagem

Przy prowadzeniu strony na Facebooku początki bywają trudne. Ciężko o większe osiągnięcia gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fanpagem. I tutaj pierwsza rada:
Nie skupiaj się tylko na tym co chcesz wypromować. Zamiast tego postaw na ciekawy content (O contencie więcej tu i tu). Jeśli nie wiesz o czym mógłbyś pisać podpowiadamy: przedstaw swój zespół, dziel się linkami, opowiadaj o tym, co się dzieje na co dzień. Nawet remont drogi dojazdowej może być dobrym newsem. W końcu Twoi klienci będą mogli wygodniej dojechać.

Współpracuj z blogerami i innymi stronami

Warto współpracować z Blogerami, Youtuberami, czy powszechnie zwanymi Influrenserami. nadal często wybieramy usługi z polecenia, więc warto zadbać o to, by wpływowe osoby nas polecały. Pamiętaj, że to nie zawsze musi być ktoś “najwyższych lotów”. Może w Twojej okolicy ktoś prowadzi fanpage o Twoim mieście, może akurat warto wejść z nim współprace. Pamiętaj, że część blogerów będzie chętnie rozliczy się barterowo za polecenie. Wystarczy tylko porozmawiać! :)

Niedoceniony potencjał grup

Warto zainteresować się grupami. To świetne miejsce aby lokować swoje produkty. Możesz dołączyć do grup związanych z Twoją okolicą. Dzięki temu będziesz trafiał bezpośrednio do swojej grupy docelowej. Możesz także zachęcać Twoich klientów aby zostawiali w grupach informacje o Tobie. Dzięki temu zyskasz na wiarygodności a Twój fanpane będzie jeszcze lepszy.

Kilka zasad ogólnych!

Pamiętaj o tym, aby publikować regularnie. To bardzo ważne, aby nie dopuścić do sytuacji, w której Twoi klienci będą szukać wpisów a znajdą jedynie poruszany wiatrem krzaczek znany z westernów. Używaj emoji oraz dodatkowych funkcji w postach takich jak zamelduj się, czy czuję się. To zwróci uwagę Twoich odbiorców i da lepszy wydźwięk Twoim postom. Pamiętaj o legalnych źródłach zdjęć oraz nie publikuj lol-contentu, czyli śmiesznych obrazków. No może czasem – tylko nie przesadzaj! :)oferta-reklamy-facebook

Promuj się lokalnie!

Ostatnią naszą radą jest mądre dobieranie reklam. Warto na to zwrócić uwagę, zwłaszcza gdy na początku nie mamy dużego budżetu reklamowego. Dobrze jest go wykorzystać w maksymalnie optymalny sposób. Mając firmę lokalną warto zainteresować się formatem reklamowym Promuj się lokalnie. To dobre narzędzie, które pozwoli Ci dotrzeć bezpośrednio do odbiorców z Twojej okolicy. Pamiętaj, aby dobrze ustawić parametry takiej reklamy.

Jeśli będziesz miał problemy z Twoim fanpage, jeśli uznasz, że Twoje działania nie przynoszą odpowiednich efektów warto zwrócić się do Agencji interektywnej o pomoc. Dalsze działania słabej jakości mogę źle wpłynąć na Twój wizerunek, dlatego warto oddać ten temat w ręce specjalistów. Odwiedź też naszego Fejsbuka!! dużo fajnych informacji tam znajdziesz ;)

Poczekaj! Mamy dla Ciebie coś więcej

Dołącz do grona naszych subskrybentów, zdobywaj przydatną wiedzę i efektywnie rozwijaj swój biznes!

Zostałeś pomyślnie zapisany! Sprawdź swojego maila, aby to potwierdzić.

Polecane wpisy

Zdobywaj wiedzę, rozwijaj biznes, osiągaj sukces.

Zdobywaj wiedzę, rozwijaj biznes, osiągaj sukces.

Dołącz do grona naszych subskrybentów i zdobywaj przydatną wiedzę, która doprowadzi Twój biznes do sukcesu.

Zostałeś pomyślnie zapisany! Sprawdź swojego maila, aby to potwierdzić.