4 korzyści ze współpracy z blogerami

O influencerach mówi się ostatnio niezwykle często. Pojawiają się oni nie tylko na językach ich fanów, ale coraz częściej w kontekście promocji marek. Współpraca z blogerami, youtuberami, intagramerami już nikogo nie dziwi, co więcej  – stała się standardem w komunikacji marketingowej wielu marek. Dlaczego firmy decydują się na taki krok? Gdyby nie było korzyści ze współpracy z blogerami, na pewno nie podejmowali by takich działań. Co w takim razie zyskują marki, dzięki takiej promocji?

korzyści ze współpracy z blogerami

Korzyści ze współpracy z blogerami

Jest stosunkowo niedroga

Jeśli Twoja firma nie należy do największych, z pewnością nie zainteresuje Cię współpraca z blogerem z najwyższej półki. Ci najbardziej znani, gromadzący wokół siebie liczną społeczność fanów mają wysokie wymagania i za współpracę z markami życzą sobie niemałe wynagrodzenie. Mniejsze firmy, które nie mają ogromnego budżetu na promocję własnej marki, powinny rozważyć mniej znanych blogerów z mniejszą liczbą fanów. Zanim jednak podejmiesz decyzję, sprawdź, kim są followersi i jak się zachowują. Ważne, żeby były to profile rzeczywistych osób i fajnie, jak grupa ta wykazuje się zaangażowaniem. Współpraca z blogerem z niższej półki nie będzie nadzwyczaj kosztowna, a niektórzy chętnie wypromują Twój produkt w zamian za otrzymanie go na własność.

Wpłynie na rozpoznawalność Twojej marki

W czasach, gdy staliśmy się obojętni na tradycyjne formy reklamy, które czasami w ogóle nie spełniają swojej funkcji, marki stają przed zadaniem znalezienia lepszych sposobów na dotarcie do konsumentów. Jednym z nich jest właśnie współpraca z blogerami. Dlaczego? Blogerzy nie muszą nakłaniać swoich fanów, aby Ci przeczytali ich najnowszy wpis na blogu, czy obejrzeli świeżo dodany filmik – oni robią to, bo sami tego chcą i są ciekawi, co ma do powiedzenia ich idol. Dzięki temu promowany przez niego produkt ma szanse dotrzeć do jego społeczności, wpływając na rozpoznawalność Twojej marki, a następnie zwiększając zysk.

korzyści ze współpracy z blogerami

Jest trwała

Kolejną z korzyści ze współpracy z blogerami jest trwałość tego typu promocji. Tradycyjne reklamy np. te w telewizji wyświetlane są przez okres, za który zapłacimy. Potem znikają z emisji i zostają zapomniane. Wpis na blogu po zakończeniu akcji promocyjnej i tak na nim pozostanie. Dzięki temu masz szansę również w późniejszym okresie pozyskać klientów, którzy odnaleźli artykuł w wyszukiwarce lub archiwium.

Dociera do konsumentów różnymi kanałami

Blogerzy nie ograniczają się wyłącznie do jednego medium. Zwykle oprócz tworzenia artykułów na swoją stronę, prowadzą również profile w innych social mediach. Niektórzy są dodatkowo aktywni na Instagramie, Snapchacie czy YouTube. To stwarza szansę na dotarcie do szerokiego grona odbiorców – tych, którzy preferują czytanie wpisów, oglądanie zdjęć czy filmików.

Podsumowując

Kampanie z udziałem blogerów są chętnie wykorzystywaną formą promocji. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ influencerzy są dla fanów zaufanym źródłem. Ich polecenie jest wiarygodne i lepiej trafia do odbiorców niż tradycyjne formy reklamy. A Ty podjąłeś już współpracę z blogerem, aby wypromować swoją markę?

Poczekaj! Mamy dla Ciebie coś więcej

Dołącz do grona naszych subskrybentów, zdobywaj przydatną wiedzę i efektywnie rozwijaj swój biznes!

Zostałeś pomyślnie zapisany! Sprawdź swojego maila, aby to potwierdzić.

Cześć! Mamy coś dla Ciebie

Cześć! Mamy coś dla Ciebie

Zyskaj przydatne wskazówki oraz inspirujące treści. Zapisz się na nasz newsletter i efektywnie rozwijaj swój biznes!

Zostałeś pomyślnie zapisany! Sprawdź swojego maila, aby to potwierdzić.