404 – błąd strony, który sprzedaje

Magdalena Jurak

Błąd 404… Chyba wszyscy się z nim spotkaliśmy. Pamiętasz to rozczarowanie, gdy szukając potrzebnej informacji, wyświetliła Ci się ta brutalnie prosta, biała strona z informacją, że dana strona nie istnieje? My też przez to przechodziliśmy, ale czasy się zmieniły. Dziś nawet błąd strony potrafi pozytywnie zaskoczyć (tak..to możliwe!) swoim pomysłem i rozmachem

Oto 10 inspirujących stron z błędem 404

Southpark soutch 404

Jak na satyryczną, kontrowersyjną i obrazoburczą kreskówkę przystało….jej strona z błędem 404 wygląda dosyć…poprawnie politycznie ;)

eHarmonyeharmony 404

Czasem by znaleźć prawdziwą miłość musisz zaliczyć kilka wpadek…

Blue Daniellost 404

Najbardziej interaktywna strona z błędem w naszym zestawieniu. Warto tu zajrzeć dla świetnej animacji, dźwięków oraz by poczuć, że…naprawdę się zgubiłeś.

Niebiezpiecznikniebiezpiecznik 404

Na początek coś z polskiego podwórka. Jak wypadło połączenie legendy cyfrowej rozrywki z klasycznym dialogiem będącym synonimem polskiego youtube’a? My jesteśmy na tak!

Mashablemashable 404

Jeden z najpopularniejszych serwisów technologicznych również może się pochwalić ciekawą stroną błędu 404….A Ty zmieniłeś już skarpetki?

Tinsanity
aaaaaa 404

Tego akurat nie skomentujemy, to trzeba samemu zobaczyć…. ocenę pozostawiamy Tobie :D

B3tab3ta 404

Grzechem dla satyrycznego serwisu byłoby nie dodać “oryginalnej” strony z błędem 404. Po wejściu czeka na Ciebie osobliwa galeria gifów…

Imdb.comimbd 404

Z pozoru standardowa strona z błędem w popularnym serwisie filmowym. Graficznie może nie urzeka ale spory plus za losowe wybrane cytaty z historii kinematografii.

Blueggblueegg 404

Jeżeli grupa designerów zabiera się za tworzenie strony, wiedz, że nie będzie przeciętnie…

Orangeorange 404

Jeszcze jeden przykład z naszego podwórka. Strona błędu 404 może być także dobrym miejscem do podpięcia linków z naszą ofertą. Zwłaszcza, jeśli mamy niewiele produktów, czy usług.

Sztuką jest stworzenie dobrej i interesującej strony. Potrzebny jest nietuzinkowy pomysł, a także umiejętności, dzięki którym ubierzesz wszystko w zgrabny kod. Prawda jest brutalna: Jeżeli chcesz mieć ciekawą, olśniewającą a przede wszys tkim poprawnie działającą stronę to będzie to wymagało dużej ilości pracy i kreatywności. Okazuje się, że nawet strony z błędem mogą skrywać spory potencjał. Białe tło z beznamiętnym komunikatem to przeszłość.

Poleć znajomymEmail this to someoneShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn4Pin on Pinterest0Print this page

Poczekaj! Mamy dla Ciebie coś więcej

Dołącz do grona naszych subskrybentów, zdobywaj przydatną wiedzę i efektywnie rozwijaj swój biznes!

Zostałeś pomyślnie zapisany! Sprawdź swojego maila, aby to potwierdzić.

Cześć! Mamy coś dla Ciebie

Cześć! Mamy coś dla Ciebie

Zyskaj przydatne wskazówki oraz inspirujące treści. Zapisz się na nasz newsletter i efektywnie rozwijaj swój biznes!

Zostałeś pomyślnie zapisany! Sprawdź swojego maila, aby to potwierdzić.