404 – błąd strony, który sprzedaje

Magdalena Jurak

Błąd 404… Chyba wszyscy się z nim spotkaliśmy. Pamiętasz to rozczarowanie, gdy szukając potrzebnej informacji, wyświetliła Ci się ta brutalnie prosta, biała strona z informacją, że dana strona nie istnieje? My też przez to przechodziliśmy, ale czasy się zmieniły. Dziś nawet błąd strony potrafi pozytywnie zaskoczyć (tak..to możliwe!) swoim pomysłem i rozmachem

Oto 10 inspirujących stron z błędem 404

Southpark soutch 404

Jak na satyryczną, kontrowersyjną i obrazoburczą kreskówkę przystało….jej strona z błędem 404 wygląda dosyć…poprawnie politycznie ;)

eHarmonyeharmony 404

Czasem by znaleźć prawdziwą miłość musisz zaliczyć kilka wpadek…

Blue Daniellost 404

Najbardziej interaktywna strona z błędem w naszym zestawieniu. Warto tu zajrzeć dla świetnej animacji, dźwięków oraz by poczuć, że…naprawdę się zgubiłeś.

Niebiezpiecznikniebiezpiecznik 404

Na początek coś z polskiego podwórka. Jak wypadło połączenie legendy cyfrowej rozrywki z klasycznym dialogiem będącym synonimem polskiego youtube’a? My jesteśmy na tak!

Mashablemashable 404

Jeden z najpopularniejszych serwisów technologicznych również może się pochwalić ciekawą stroną błędu 404….A Ty zmieniłeś już skarpetki?

Tinsanity
aaaaaa 404

Tego akurat nie skomentujemy, to trzeba samemu zobaczyć…. ocenę pozostawiamy Tobie :D

B3tab3ta 404

Grzechem dla satyrycznego serwisu byłoby nie dodać “oryginalnej” strony z błędem 404. Po wejściu czeka na Ciebie osobliwa galeria gifów…

Imdb.comimbd 404

Z pozoru standardowa strona z błędem w popularnym serwisie filmowym. Graficznie może nie urzeka ale spory plus za losowe wybrane cytaty z historii kinematografii.

Blueggblueegg 404

Jeżeli grupa designerów zabiera się za tworzenie strony, wiedz, że nie będzie przeciętnie…

Orangeorange 404

Jeszcze jeden przykład z naszego podwórka. Strona błędu 404 może być także dobrym miejscem do podpięcia linków z naszą ofertą. Zwłaszcza, jeśli mamy niewiele produktów, czy usług.

Sztuką jest stworzenie dobrej i interesującej strony. Potrzebny jest nietuzinkowy pomysł, a także umiejętności, dzięki którym ubierzesz wszystko w zgrabny kod. Prawda jest brutalna: Jeżeli chcesz mieć ciekawą, olśniewającą a przede wszys tkim poprawnie działającą stronę to będzie to wymagało dużej ilości pracy i kreatywności. Okazuje się, że nawet strony z błędem mogą skrywać spory potencjał. Białe tło z beznamiętnym komunikatem to przeszłość.