Jak wypromować stronę za darmo?

Zdecydowałeś się na założenie własnej strony internetowej? Witryna jest już widoczna dla internautów, a Ty czekasz na pierwszych klientów? Nie czekaj bezczynnie! Dowiedź się, jak wypromować stronę za darmo, zacznij działać i ciesz się z pierwszych zysków.

Jak wypromować stronę za darmo

Niektórym przedsiębiorcom wydaje się, że jeśli mają już swoją stronę internetową, to klienci zaczną się do nich ustawiać w kolejce. Rzeczywistość nie jest jednak tak kolorowa, a stworzenie własnej witryny to właściwie dopiero początek. Trzeba znaleźć sposób, aby wypromować się, docierając do sporej grupy odbiorców. Wtedy liczba odwiedzin Twojej witryny wzrośnie, zyskasz popularność, a jeśli przygotowałeś atrakcyjną ofertę – część osób z niej skorzysta lub wrócą do Ciebie, kiedy będą mieli zapotrzebowanie na Twój produkt czy usługę. No dobrze, zastanawiasz się pewnie już, jak wypromować stronę za darmo? Nie pozwolimy Ci dłużej czekać – poniżej znajdziesz nasze porady ;-)

Jak wypromować stronę za darmo?

Blogowanie

Content marketing, czyli tworzenie ciekawych i użytecznych treści to popularny sposób wspierania promocji biznesu. Wpisujesz się w aktualne trendy, czy troszkę zaspałeś? Jeśli tak, przemyśl pomysł założenia firmowego bloga. Tworzenie treści, które będą przydatne dla Twojej grupy docelowej i zgodne z aktualnymi trendami, ułatwi Ci dotarcie do osób zainteresowanych Twoją działalnością. Publikując ciekawe wpisy, masz szansę zdobyć zaangażowanych czytelników, którzy nie tylko będą wracać na Twoją stronę, ale również dzielić się linkiem do niej ze swoim znajomymi. Blogowanie to wsparcie dla pozycjonowania, możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców, ale nie tylko. Jeśli chcesz zbudować pożądany wizerunek – blog również będzie do tego świetnym narzędziem. Chcesz uchodzić za eksperta w branży? Twórz artykuły prezentujące Twoją wiedzę i edukuj swoich odbiorców. Twoja branża jest dosyć nudna, a Ty chcesz pokazać ludzką twarz? Pisz ciekawe posty i w luźny sposób pokaż, czym się zajmujesz – dzięki temu wyróżnisz się na tle konkurencji.

Aktywność w social mediach

Oprócz własnej strony internetowej powinieneś założyć firmowy profil w mediach społecznościowych. Publikując ciekawe treści masz szansę dotrzeć do sporego grona osób, zaangażować ich do aktywności oraz zachęcić ich do zapoznania się z Twoją ofertą przechodząc na Twoją stronę. Tutaj zyskasz wskazówki, które pomogą Ci wybrać odpowiedni portal społecznościowy, dopasowany do Twojej grupy docelowej.

Jak wypromować stronę za darmo

Linkowanie

Następnym sposobem na darmową promocję strony jest umieszczanie odnośników na innych witrynach. Pamiętaj jednak o tym, aby nie spamować! Wklejaj linki w komentarzach na stronach o tematyce powiązanej z Twoją branżą. Udzielaj się w dyskusjach, rzeczowo odpowiadaj na pytania, a na koniec odsyłaj zainteresowanych na Twoją witrynę. W ten sam sposób możesz udzielać w grupach np. na Facebooku. Znajdź takie, w których gromadzą się Twoi potencjalni klienci, obserwuj dodawane posty i odpowiadaj na te związane z Twoją działalnością.

Aktywność na forach

Wciąż zastanawiasz się, jak wypromować stronę za darmo? Jeśli Twoim targetem są osoby aktywne na forach internetowych – Ty również powinieneś się tam udzielać. Zachęcaj użytkowników do przejścia na Twoją stronę, umieszczając link w komentarzu.

Podsumowując

Poznałeś już nasze wskazówki na to, jak wypromować stronę za darmo. Nie wspomnieliśmy jeszcze o pozycjonowaniu, któremu poświęciliśmy osobny wpis – znajdziesz go tutaj. Promocja strony wymaga wiele pracy oraz zaangażowania, ale dzięki właściwym sposobom dotrzesz do licznego grona odbiorców, wygenerujesz ruch i pozyskasz nowych klientów.