Strona startowa? Zrób z niej swoje centrum dowodzenia!

Czy po odpaleniu Twojej przeglądarki pojawia się strona popularnej wyszukiwarki bądź serwisu informacyjnego? Jeżeli tak to żyjesz w przeszłości! Dziś istnieją znacznie lepszy strony, które potrafią doskonale dopasować się do indywidualnych potrzeb, stając się Twoim małym centrum dowodzenia. Oto 5 spersonalizowanych stron startowych, które powinieneś sprawdzić!

strona startowa

Internauci z biegiem lat stali się bardziej wymagający i kapryśni. To właśnie dla nich stworzono spersonalizowane strony startowe, które zdobywają coraz większą popularność. Dzięki nim możesz mieć natychmiastowy dostęp do wszelkich niezbędnych informacji. Z drugiej strony, gdy ich natłok Ci przeszkadza możesz tak zmodyfikować stronę by wyświetlała zaledwie godzinę i pasek wyszukiwarki. Wszystko w zależności od Twoich potrzeb i oczekiwań! Sprawdź które strony warto odwiedzić, by tego doświadczyć:

Lepsza strona startowa? To najlepsze narzędzia

Myfav.es

Na początek coś prostego, myfav.se pozwala wybrać kilka najbardziej interesujących Cię stron oraz ustalić ich kolejność. Interfejs jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Graficznie strona prezentuje się przyzwoicie. Nie ma wielu fajerwerków, ale jest to idealny wybór dla minimalistów. Dodatkowo tak zaplanowaną pod Ciebie konfigurację strony, możesz zapisać, a następnie odpalić z każdego urządzenia na świecie z dostępem do sieci.

Start.me

Tutaj możliwości zmian jest o wiele więcej co łatwo zaobserwować na załączonym obrazku. Ale od początku. Start me prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Ma przejrzyście rozmieszczone sekcje a ikony czy zmieniające się tło potrafią na dłużej przykuć uwagę. Sporo możliwość konfiguracji strony jest jej największym atutem. W jednym miejscu możesz mieć informacje ze świata, wyszukiwarkę, youtube, prognozę pogody, godzinę…możliwości jest wiele, więc warto ją przetestować.

Momentum

Jeżeli zależy Ci na inspiracji i nie chcesz się rozpraszać podczas pracy Momentum będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Króluje tu spokój oraz minimalizm. Po instalacji jedyne co musisz podać to swoje imię oraz jaki jest Twój cel. Następnie strona odpala zegar, pogodę oraz listę zadań, którą sam tworzysz do wypełnienia na dany dzień. Wszystko to na tle pięknych zdjęć, które codziennie się aktualizują. Wszystko po to, by pobudzić Cię do pracy.

strona startowa

Netvibes

Podobnie jak start.me. jest to rozbudowane narzędzie, które pozwoli na wprowadzenie wielu modyfikacji. Jej głównym atutem jest możliwość dodania dowolnej strony (obsługującej RSS), która będzie się wyświetlać na Twojej stronie głównej. Jest to idealna propozycja dla osób będących na bieżąco z wieloma informacjami. Tutaj jednak pojawia się dylemat. Z jednej strony duża możliwość konfiguracji jest sporym atutem. Z drugiej jednak łatwo się pogubić (szczególnie na początku) z natłokiem możliwości, co czasem może irytować.

Speed dial 2

Bardzo podobna do myfav.es. Tutaj również zaczynasz od zera dodając po kolei najbardziej interesujące Cię strony. Interfejs jest bardzo intuicyjny i w moment opanujesz jej obsługę. Może się odpalać w każdym miejscu na ziemi wraz z Twoimi ustawieniami. Pozwala również na organizację wielu elementów według Twojego uznania oraz pomaga zwiększyć produktywność podczas pracy.

Jak widzisz, pomysłów i narzędzi na własną, spersonalizowaną stronę startową jest wiele. Dzięki nim będziesz mógł być na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi dla Ciebie informacjami a dodatkowo nacieszysz oko ich fajnym designem. No i jak? Brzmi lepiej niż zwykła wyszukiwarka czy popularny portal na starcie, prawda?