Jak pisać dobre treści na stronę www

Strona internetowa to nie tylko atrakcyjny design, interesująca grafika czy ruchome slidery. To również dobrze napisane teksty, które spinają wszystko w całość. Jak je napisać? Oto kilka porad jak pisać dobre treści na stronę www.

By stworzyć treści na swoją stronę, nie musisz zatrudniać profesjonalnego copywritera. Możesz wykonać je sam. Kwestią jest czy zrobisz to dobrze. Umiejętnie napisane treści to świetna wizytówka oraz wyższa pozycja Twojej witryny w wyszukiwarce. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy pisaniu tekstów, dzięki którym osiągniesz pożądany efekt! Dowiedz się z nami, jak pisać dobre treści na stronę www.

 

Jak pisać dobre treści na stronę www

Słowa klucze

Zacznijmy od pozycjonowania. Zastanów się, jakie frazy kluczowe wpisują Twoi potencjalni klienci szukając oferowanej na Twojej stronie usługi. Najczęściej jest to rodzaj działalności oraz miasto. W doborze słów kluczy pomoże Soovie. To narzędzie, w którym podajesz słowo klucz a ono znajduje związane z nim frazy, jakie najczęściej pojawiają się w wyszukiwarce. Na podobnej zasadzie działa ubersuggest. Tutaj oprócz najpopularniejszych zwrotów pojawia się lista tagów z nimi związanych. Pamiętaj, że im bardziej popularna fraza tym więcej firm będzie chciało się na niej pozycjonować. Dlatego oprócz popularnych zwrotów typu „mechanik Poznań” dodaj kilka bardziej szczegółowych i mniej popularnych haseł, które później wykorzystasz na stronie. Pomocny okaże się Keyword Planner. Dzięki niemu sprawdzisz jak często użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę frazę, którą jesteś zainteresowany wykorzystać. Wybierz te, które będą miały co najmniej 1000 wyszukiwań miesięcznie. Więcej o pozycjonowaniu znajdziesz w naszym poprzednim wpisie.

Plan strony

Przy tworzeniu strony www najważniejszy jest plan. Jaki będzie jej układ, ile będzie miała podstron, jak będą one wyglądały itd. Po wypisaniu ich zastanów się, jakiego rodzaju treści będziesz potrzebował oraz jak długie mają one być. Przy zakładkach typu „O nas/O firmie” powinieneś szczególnie zastanowić się jak najlepiej opisać swoją działalność, by zainteresować potencjalnego klienta i wyróżnić się od konkurencji. Ważne by treści na stronie były unikalne. Nie kopiuj tekstów lub opisów będących na innych stronach. Google zaniży pozycję Twojej strony, ponieważ algorytmy wyszukiwarki nie lubią skopiowanych z innych stron treści.

Długość tekstów i ich budowa

Treści na podstronach nie mogą być zbyt krótkie. Trzymaj się standardu 1500-2000 znaków ze spacjami. Krótsze bądź skopiowane treści źle się pozycjonują. Nie znaczy, jednak że masz się przesadnie rozpisywać na kilkanaście tysięcy znaków. Dobre treści wyczerpują temat i zawierają najważniejsze informacje w rzetelnej formie. Budowa tekstów jest równie istotna. Treści powinny zawierać poprzednio wybrane słowa klucze. Pamiętaj, że nie musisz umieszczać poszczególnych fraz obok siebie. Mogą one być oddzielone od siebie kilkoma innymi wyrazami. Warto jest również rozbić dłuższe teksty akapitami, bądź nagłówkami. Takie zabiegi sprawiają, że tekst jest lepiej przyswajany przez czytelnika. Tutaj również warto zamieścić słowa klucze. Google lepiej ocenia frazy wyróżnione w nagłówkach, a to pozytywnie wpływa na pozycjonowanie.

Korekta

Najważniejsze co musisz zrobić na końcu. Sprawdź wszelkie błędy, literówki oraz czy obce formatowanie nie zostało przypadkowo skopiowane z innego dokumentu. Opinia człowieka z zewnątrz może okazać się równie pomocna. Taka osoba łatwo wyłapie wszelkie niejasne fragmenty, które należy poprawić. Czytając na głos swoje treści również jesteś w stanie odnaleźć wiele nieprawidłowości. Podczas korekty wspomóż się Ortografem będącym narzędziem do sprawdzania błędów oraz interpunkcji w tekście. Gdy zabraknie Ci słów zajrzyj do słownika synonimów.

Na koniec

Dzięki powyższym wskazówkom Twoje treści na pewno zyskają na jakości. Jeżeli pisanie traktujesz jako przykry obowiązek, zawsze możesz poprosić agencję interaktywną taką jak nasza i skorzystać z usług profesjonalnego copywritera. Z przyjemnością pomożemy Ci napisać najlepsze treści na Twoją stronę!