Kilka prostych narzędzi do tworzenia atrakcyjnych grafik

By stworzyć content oparty na atrakcyjnej grafice, wcale nie musisz być profesjonalnym grafikiem! Wystarczy poznać kilka prostych narzędzi, które z łatwością znajdziesz w sieci. Dzisiaj przyjrzymy się najciekawszym z nich.

Treść wizualna świetnie się sprzedaje. Najczęściej jest prosta i przyciąga uwagę. Wykorzystanie jej w mediach społecznościowych jest świetnym pomysłem na wsparcie marki! Oto kilka prostych narzędzi do tworzenia grafik, które powinieneś znać!

Canva

Idealna do tworzenia różnego rodzaju grafik. Jeżeli potrzebujesz wykonać plakat, wizytówkę czy ulotkę Canva w zupełności spełni Twoje oczekiwania. Dzięki niej dostajesz wiele szablonów, do których łatwo możesz wprowadzić tekst. Darmowa wersja Canvy jest na tyle rozbudowana, że spełnia wymagania freelancerów czy małych firm. Płatna pełna (10 dolarów miesięcznie na cały rok) wersja Canvy pozwala zapisywać logo firmy, kolory, oraz czcionki, które możesz później udostępnić swojemu zespołowi.

canva

Haiku Deck

Szykujesz prezentację? Skorzystaj z Haiku Deck! To bardzo pomocne narzędzie szczególnie przy slajdach z niewielką ilością tekstu. Oferuje sporo i jest łatwe w obsłudze. Po wykonaniu prezentacji możesz ją z łatwością udostępnić na portalu społecznościowym lub pobrać na dysk. Narzędzie działa na przeglądarce, jak i smartfonie.

haiku-deck
Recitethis

Masz cytat, który chciałbyś przedstawić w fajny sposób? Skorzystaj z Recitethis! To darmowe i proste narzędzie z wieloma szablonami, które dopasujesz do swojego cytatu. Jedynym minusem jest automatycznie pojawiające się logo strony pod wybranym przez Ciebie szablonem.

recite

Picmonkey

Niezwykle proste i intuicyjne narzędzie do obróbki zdjęć. Znajdziesz w nim wiele opcji takich jak przycięcie, zmiana wagi edytowanego zdjęcia czy filtry, które nadadzą charakteru Twojej grafice. Możesz w nim przygotować różne grafiki jak i kolaże.

pic-monkey

Pablo

Równie intuicyjne i bardzo przydatne narzędzie, działające na podobnej zasadzie co Recitethis. Dostajesz zbiór zdjęć do wykorzystania oraz kilka formatów czcionki tekstu, który pojawi się na grafice. W zanadrzu do wykorzystania masz kilkanaście filtrów. Wszystko to oparte na prostym i przyjaznym interfejsie, Przygotowaną przez siebie grafikę z łatwością udostępnisz na portalach społecznościowych lub ściągniesz na dysk.

pablo

Pixabay i Picjumbo

Jeżeli potrzebujesz banku darmowych zdjęć, dobrym rozwiązaniem będzie Pixabay lub Picjumbo. Mimo, że wyniki wyszukiwania nie zawsze satysfakcjonują to i tak obie strony stają się ratunkiem, gdy szukasz darmowego zdjęcia do wykorzystania na swojego bloga lub w prezentacji.

pixabay

Podsumowując

Siłą tych kilka przydatnych narzędzi, które poznałeś jest prostota i intuicyjność. Minusem może okazać się pewna szablonowość rozwiązań. Pamiętaj jednak, że zawsze liczy się wynik! Dzięki nim jesteś w stanie wykonać niewymagającą wiele wysiłku, ładną grafikę. Oczywiście takie rozwiązania są ograniczone. Jeżeli potrzebujesz zaawansowanego wsparcia graficznego, lepiej poprosić o pomoc profesjonalnego grafika, który się tym zajmie. Tak się składa, że w naszych szeregach mamy wiele talentów, które z przyjemnością pomogą Ci przy tworzeniu Twojej wymarzonej grafiki!

Tags: