Najlepsze wtyczki do WordPressa

WordPress to aktualnie najpopularniejsza platforma do tworzenia stron internetowych, blogowania i nie tylko. Daje użytkownikom wiele możliwości personalizacji własnej witryny, bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy programistycznej, a to m.in. za sprawą wtyczek, których jest naprawdę mnóstwo.

wtyczki do wordpressa

Zanim zaczniesz kupować i pobierać moduły, szablony czy wtyczki do WordPressa, miej na uwadze przede wszystkim ich źródło. Ściągaj je tylko od sprawdzonego producenta, który da Ci gwarancję, że jego moduł będzie działał stabilnie i będzie na bieżąco aktualizowany, chroniąc Twoją stronę przed niechcianymi atakami i zapewniając zarazem płynność działania. Najlepiej ściągaj je z głównej strony WordPressa. Chcesz przeczytać więcej o bezpieczeństwie Twojej strony? Sprawdź nasz wpis – Jak chronić swojego WordPressa? A tymczasem przechodzimy do wtyczek ;)

Najlepsze wtyczki do WordPressa

WooCommerce

WooCommerce jest wtyczką sklepową stworzoną specjalnie na platformę WordPress. Dzięki niej masz okazję stworzyć sklep internetowy zintegrowany ze stroną CMS. To świetne rozwiązanie dla firm prowadzących rozwiniętą kampanię marketingową, promującą firmę i jej produkty. Dzięki zastosowaniu WooCommerce Ty i Twoi pracownicy nie będziecie musieli „skakać” pomiędzy panelami zarządzania stroną i sklepem, ponieważ wszystko będzie w jednym miejscu.

Yoast SEO

Yoast SEO jest prawdopodobnie najczęściej pobieraną wtyczką do WordPressa. Jest uwielbiana szczególnie przez blogerów, ponieważ podpowiada, jak przygotować tekst, aby się dobrze pozycjonował i ściągał ruch na stronę. Oczywiście tych podpowiedzi nie powinniśmy traktować, jako wyrocznia ;) ale jako przydatne wskazówki, którymi warto się kierować, pamiętając przy tym, że to wygoda czytelników powinna być zawsze na pierwszym miejscu.

WP Smush

Szybkość ma znaczenie – mam tu na myśli szybkość Twojej strony. Jeśli użytkownik będzie musiał czekać kilka sekund za długo na to, aż witryna mu się w pełni załaduje, zniechęcony po prostu ją opuści i niechętnie na nią wróci. Żyjemy szybko i tak samo chcemy korzystać z mediów. Jeśli chcesz zadbać o dobre doświadczenia Twoich klientów, pobierz wtyczkę WP Smush, która zoptymalizuje zdjęcia na Twojej stronie, a tym samym poprawi jej szybkość.

Jeśli wtyczek od WordPressa jest dla Ciebie zdecydowanie za dużo, nie wiesz, które z nich wybrać i co najważniejsze – które będą przydatne na Twojej stronie, skontaktuj się z nami. Nasza agencja interaktywna realizowała już wiele projektów opartych na WordPressie, znajdziemy skuteczne rozwiązania również dla Twojego biznesu ;)

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach systemu WordPress? Zajrzyj tutaj.