Projektowanie strony www – sprawdzone porady

Twój biznes wkracza na wyższy poziom i w końcu zaczniesz pozyskiwać klientów online? Super – ale czy masz już stronę, która zadowoli Ciebie oraz Twoich potencjalnych klientów?

Projektowanie strony www

Jako właściciel marki raczej nie wystarczy Ci czasu, aby zająć się projektowaniem własnej strony. Potrzebujesz specjalisty, który stworzy ją dla Ciebie. Mimo że może brakować Ci czasu na dodatkowe obowiązki, polecam Ci, abyś zapoznał się ze standardami w projektowaniu stron, sprawdził rozwiązania, z których korzystają Twoi konkurenci i poznał nasze porady. Dzięki temu będziesz mógł zweryfikować to, czy Twoja strona została dobrze zaprojektowana i jest już gotowa na powitanie pierwszych klientów. Do dzieła!

Projektowanie strony www – sprawdzone porady

Ogranicz liczbę kolorów w projekcie Twojej strony. Zdecyduj się na 2, 3 kolory, dzięki czemu upewnisz się, że Twoja strona będzie schludna i czytelna.

Dopilnuj, aby kolor tekstu kontrastował z tłem. Użytkownicy nie mogą mieć trudności z czytaniem treści, które dla nich przygotowałeś.

Co za dużo to niezdrowo ;-) Zdanie, które mogłeś wielokrotnie usłyszeć w dzieciństwie, sprawdza się również w projektowaniu stron www. Zbyt dużo elementów, kolorów, różnych stylów, sprawia, że odbiorcy są zdezorientowani, nie wiedzą, na czym skupić swoją uwagę i co jest najważniejsze na danej witrynie.

Twórz krótkie formularze. Tak krótkie, jak to tylko możliwe – wtedy więcej użytkowników będzie gotowych na to, aby podzielić się z Tobą swoimi danymi kontaktowymi.

Dopilnuj, aby przyciski CTA były niemożliwe do przeoczenia. Więcej na ich temat przeczytasz, tu – CTA – 5 praktycznych wskazówek.

Projektowanie strony www

Przetestuj nawigację. Zdecyduj się na projekt strony, który gwarantuje łatwą, intuicyjną nawigację, dzięki której użytkownicy szybko znajdą, to czego szukają.

Sprawdź, szybkość wczytywania się strony. Większość internautów porzuca stronę, jeśli musi czekać na jej załadowanie więcej niż 6 sekund.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Podejmij odpowiednie środki bezpieczeństwa, aby upewnić się, że Twoja witryna będzie zawsze chroniona.

Responsywność to standard. Jeśli nie chcesz tracić klientów, Twoja strona musi dopasowywać się do różnych wielkości ekranów, zapewniając odbiorcom wygodne użytkowanie.

Podsumowując

Nasza agencja interaktywna codziennie zajmuje się projektowaniem stron www, dlatego możesz być pewien, że nasze porady nie są wymyślone, ale wielokrotnie sprawdzone ;-) Jeśli szukasz doświadczonej ekipy z fajnymi pomysłami, która stworzy Twoją witrynę, skontaktuj się z nami ;-)