Video marketing – 5 cennych wskazówek

Video marketing to obecnie jedno z najpopularniejszych form angażowania konsumentów. Marki promujące się w sieci coraz częściej skłaniają się ku filmom, które są dla odbiorców atrakcyjniejsze od treści tekstowych.

video marketing

My, jako twórcy treści promujących marki jesteśmy odpowiedzialni za ich jakość i wartość. Jednak wiele firm i przedsiębiorców nie jest przygotowanych na nadchodzącą falę video marketingu – nie bądź jednym z nich! Wykorzystaj tę doskonałą okazję, aby wyprzedzić konkurencję i pokazać coś nowego, zanim stanie się to normą. Poniżej przygotowaliśmy 5 porad, które pomogą Ci przy tworzeniu pierwszych kampanii wideo.

Kreatywność jest kluczem

Konsumenci są dziś odbiorcami ogromnej ilości treści każdego dnia. Zarządzając firmą powinieneś zdawać sobie sprawę, że Twoja reklama jest jedną z tysiąca innych zalewających życie przeciętnego konsumenta. Dlatego kluczem do sukcesu jest użycie kreatywności, jako narzędzia, które umożliwi Ci wyróżnienie się z tłumu. Tradycyjna reklama wręcz zaśmieca rynek, a użytkownicy są zmęczeni wciąż tymi samymi treściami powtarzanymi w kółko. Szukaj zatem alternatywnych rozwiązań, które sprawią, że Twoja reklama stanie się popularna i odbierana pozytywnie. Pamiętaj, że to, co chcesz przekazać w filmie, jest równie ważne, co sam finalny wygląd prezentacji.

Prostota odbioru

Oglądanie materiałów wideo, szczególnie na telefonach komórkowych, było kiedyś dużym wyzwaniem. Musieliśmy czekać, aż film się załaduje, zanim jego treść w końcu do nas dotarła. Na szczęście technologia ruszyła do przodu i obecnie przeciętny konsument ma możliwość odtworzenia filmu w wysokiej jakości z poziomu swojego smartfona. I nie tylko oglądanie jest dużym postępem, ale również nagrywanie i streamowanie treści otwiera przed nami nowe możliwości.

Chcąc przygotować film reklamowy, warto rozważyć jego długość. Konsumenci będą w stanie skupić swoją uwagę mniej więcej na 2-3 minuty maksymalnie. Chcąc zawrzeć wartość w filmie, a jednocześnie zmieścić się w tak krótkim czasie, musisz skupić się na tym, co najważniejsze. Najkorzystniej jest przedstawić krótką treść, obierając przy tym jeden cel – w ten sposób osiągniesz sukces w nawiązaniu relacji z widzem.

Pamiętaj, że jako twórca, powinieneś w pełni wykorzystać możliwości technologiczne i sprawić, że treść będzie łatwa zarówno do wyświetlania i konsumowania.

video marketing

Autentyczność

Autentyczność to kolejny sposób na to, aby w szybki i łatwy sposób wyróżnić się na tle innych firm. Większość reklam występujących w dzisiejszych mediach, szczególnie w internecie, to środki manipulacyjne wyróżnione grubą czcionką i ozdobione na końcu wykrzyknikami. Jeśli chcesz zwrócić uwagę konsumenta w pozytywny sposób bądź prawdziwy, a na pewno się wyróżnisz. Konsumenci oczekują treści, do których mogą się odnieść i jednocześnie takich, które są dostosowane do ich upodobań.

Nie musisz być perfekcyjny i dbać o każdy szczegół. Stwórz coś, co Twoi odbiorcy będą chcieli oglądać i bądź przy tym autentyczny.

Osiągaj wysokie współczynniki konwersji

Wspaniałą rzeczą dotyczącą użytkowników, jest to, że jeśli będą zainteresowani Twoim video – z pewnością będą klikać polubienia i dzielić się filmem z innymi poprzez udostępnienia. To z kolei przekłada się na sam zakup produktu czy usługi.

Animowane filmy marketingowe mają ogromny wpływ na konsumentów. Dzieje się tak dlatego, że przekazują informację w sposób, który ułatwia odbiorcom zrozumienie tego, co konkretnie chcesz im przekazać. Za pomocą odpowiednich narzędzi będziesz w stanie nauczyć swoich klientów, dlaczego potrzebują Twojej usługi/produktu i zrobisz to w nieagresywny sposób.

Optymalizuj pod kątem udostępniania
Jednym z najlepszych sposobów zwiększania liczby odbiorców, jest korzystanie z kanałów społecznościowych. Filmy wideo i niepowtarzalne treści są świetne, ale będą bezwartościowe, jeśli nikt nie będzie mógł dzielić się nimi z przyjaciółmi.

Dlatego warto zainwestować w optymalizację treści, dzięki czemu będziemy mogli udostępniać ją zarówno na telefonach komórkowych, jak i na komputerach stacjonarnych. Upewnij się, że video działa na ekranach o wszystkich rozmiarach, aby nikt nie wyskoczył z listy potencjalnych widzów. Wreszcie, co najważniejsze, postaraj się, aby Twój film był viralowy poprzez udostępnianie.

Podsumowując

Video marketing jest i na pewno będzie jednym z głównych filarów kampanii reklamowych. Platformy społecznościowe ułatwiają nam tworzenie i zamieszczanie filmów, a streamowanie na żywo cieszy się coraz większą popularnością. Aby pozostać głównym graczem w świecie e-marketingu, pamiętaj, że film nie jest już luksusem, ale wymogiem. Skoro już wiesz, jak działa video marketing, jak wykorzystasz go w swojej firmie? Życzymy samych sukcesów!