Błędy na stronie, które uniemożliwiają Ci bycie w czołówce

Nie tak dawno opublikowaliśmy artykuł, o tym, jak osiągnąć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. O tym możesz przeczytać tutaj. Dzisiaj opowiemy Ci trochę o błędach, które to uniemożliwiają, a jednocześnie są jednymi z najczęściej występujących. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, czy nieprawidłowości wkradły się również do Twojej strony. Zapraszamy!

Błędy na stronie

Wydaje Ci się, że Twoja witryna jest idealnie dopracowana pod każdym względem, prezentuje się świetnie i jest dopasowana do wymagań oraz oczekiwań użytkowników? Coś jednak sprawia, że Twojej strony nie odwiedzają tłumy, a jej pozycja w wyszukiwarce pozostawia wiele do życzenia? To wyraźny znak, że jest Ci potrzebny audyt, który pomoże określić błędy na stronie i wyznaczyć kierunek optymalizacji.

Najczęstsze błędy na stronie

Meta title i meta description

Meta title i meta description to po prostu tytuł oraz opis Twojej strony, które umieszczane są w jej kodzie, a użytkownicy mogą zobaczyć je przy linku w wynikach wyszukiwania. Najczęściej popełnianym błędem jest tworzenie zbyt długich treści, które nie mogą być później w całości wyświetlane odbiorcom. Prawidłowym zabiegiem jest optymalizowanie tytułu oraz opisu dla każdej podstrony, o czym niektórzy też zapominają. Jeśli chcesz, aby Twoja witryna osiągała lepszą pozycję w wyszukiwarce, pamiętaj, aby w tych elementach umieścić frazy kluczowe.

Adresy URL

Kolejnym elementem, który wielokrotnie zauważyliśmy podczas audytu strony www, jest brak przyjaznych adresów URL. To miło brzmiące określenie oznacza, że dany adres, jest zbudowany, tak aby zyskał aprobatę użytkowników oraz robotów wyszukiwarki. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przed załadowaniem strony będą wiedzieć, co mogą na niej znaleźć. To również wzbudza ich zaufanie. Chcesz konkretów? Proszę bardzo ;-)

Materiały wizualne

Ważnym czynnikiem, który wpływa na pozycje strony w wyszukiwarce, jest optymalizacja grafik. Częste błędy na stronie w tej kwestii to brak tytułu i opisu, a także zbyt duża waga plików, co skutkuje spowolnieniem strony. Tytuł i opis grafiki powinny być stworzone, tak aby wyszukiwarka miała jasność, co się na nich znajduje. Dzięki temu, z pewnością zostaniesz wynagrodzony i będzie miało to pozytywny wpływ na pozycję Twojej strony.

Błędy na stronie

Mapa strony

Mapa strony, inaczej site map to plik w formacie xml, który zawiera spis wszystkich podstron witryny. Jego obecność jest istotna, ponieważ dzięki temu roboty wyszukiwarki mogą ją poprawnie zindeksować. Częstym błędem jest po prostu jej brak.

Odnośniki

Kolejnym elementem, który bywa niedopracowany, jest linkowanie. Ważne dla pozycji strony jest zarówno linkowanie wewnętrzne, jak i pozyskanie odnośników prowadzących do Twojej strony z innych witryn.

Podsumowując

Zdarza się, że błędy na stronie są naprawdę niewielkie, a mimo to potrafią skutecznie zniweczyć nasze plany. Bez obaw – nie musisz się tym zajmować sam, skontaktuj się z nami, a my przeprowadzimy profesjonalny audyt strony www, określimy błędy i zaproponujemy właściwą optymalizację. A jeśli wciąż nie masz swojej strony – stworzymy ją od podstaw ;-)

Poleć znajomymEmail this to someoneShare on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page

Poczekaj! Mamy dla Ciebie coś więcej

Dołącz do grona naszych subskrybentów, zdobywaj przydatną wiedzę i efektywnie rozwijaj swój biznes!

Zostałeś pomyślnie zapisany! Sprawdź swojego maila, aby to potwierdzić.

Cześć! Mamy coś dla Ciebie

Cześć! Mamy coś dla Ciebie

Zyskaj przydatne wskazówki oraz inspirujące treści. Zapisz się na nasz newsletter i efektywnie rozwijaj swój biznes!

Zostałeś pomyślnie zapisany! Sprawdź swojego maila, aby to potwierdzić.