Chcesz sprzedawać na Allegro? Dostosuj się do nowych standardów!

Wprowadzenie nowych standardów na największych e-platformach zawsze budziło spore emocje. Nie inaczej jest w przypadku Allegro, na którym pojawiła się pozornie mała, ale znacząca zmiana.

Od 1 lutego wdrożone zostały nowe reguły odnośnie dodawania zdjęć głównych w ofertach Allegro. Zmiany te mają istotny wpływ na sprzedaż. Osoby, które dostosują się do nowych standardów, będą mogły liczyć na to, że algorytm allegro bardziej polubi ich oferty, windując je wyżej w wyszukiwaniach.

 

Przechwytywanie

Oto przykładowy wygląd miniaturek według najnowszych standardów

Zmiany dotyczą tylko miniaturki – zdjęcia głównego oferty. Nie dotyczy to reszty zdjęć dodawanych do oferty. Te możesz przygotowywać w pełni według własnego konceptu.

Po co nowe standardy?

Sprzedający na allegro od dawna narzekali na niedobór miejsca w polu tytułowym, na którym obowiązuje limit 50 znaków. Swego czasu wiele osób postanowiło do miniaturki, dodawać kilka fraz opisujących, które nie zmieściły się w polu tytułowym. Jeżeli robiło się to z głową – efekt mógł być korzystny. Niestety sporo ofert z tego powodu ucierpiało, wyglądając jak pstrokate choinki na święta. Allegro postanowiło zadbać o standardy dotyczące zdjęć głównych. Mówiąc o estetyce, zdecydowanie lepiej i schludniej wyglądają miniatury pozbawione kolorowych upiększaczy lub zbędnych informacji. Szczególnie, że nowe standardy obowiązują również u największych graczy na e-rynku: Amazonie czy eBayu.

Zmiana na lepsze?

Spora część sprzedawców narzeka na zmiany. Wszystko przez setki wystawionych ofert, które teraz należy dostosować do nowych standardów. Równie zastanawiający jest zakaz umieszczania logotypów, niedotyczący sprzedawców ze strefy marek. Można powiedzieć, że jest to założenie sprzeczne z ideą brandingu.

Czego jeszcze dotyczą zmiany?

Sprzedawcy będą musieli dostosować ofertę do nowych reguł. Jeżeli tego nie zrobią mogą dostać ostrzeżenie, po czym ich oferta zniknie.

Najważniejsze zmiany:

  • Obowiązują jednolite białe tła (jest tutaj sporo wyjątków
  • Zakaz umieszczania dodatkowych tekstów na miniaturce
  • Zakaz umieszczania logotypów
  • Obowiązuje jeden wariant produktu na zdjęciu
  • Zakaz prezentowania ubrań na manekinie
  • Zdjęcia nie mogą zawierać znaków wodnych oraz innych elementów graficznych jak ramki piktogramy, znaki itd.

Tutaj znajdziecie całą rozpiskę zmian odnośnie miniaturek na Allegro

Jak to wygląda w praktyce?

O swoich zmianach Allegro informowało już w połowie 2016 roku. W ciągu ostatnich miesięcy, zanim platforma zatwierdziła zmiany, wielu sprzedawców postanowiła już zmienić swoje miniatury pod nadchodzące standardy. Ci, którzy to zrobili, odnotowali większy wzrost sprzedaży. Natomiast osoby zwlekające zauważyły spadek pozycji swojej oferty. Finalnie odbiło się to również na ich sprzedaży.

Podsumowując

Nowe standardy odnośnie miniaturek mają znaczący wpływ na skuteczność oferty oraz sprzedaż. Warto dostosować ją do nowych zaleceń Allegro, aby wciąż być dobrze widocznym dla swoich klientów! Jeżeli zależy Ci na wysokich wynikach sprzedaży, zawsze możesz zgłosić się do nas! Skutecznie wypromujemy Twoją usługę oraz zwiększymy liczbę Twoich klientów!

 

Tags: