Wiarygodna strona Twojej firmy? Poznaj nasze rady.

Magdalena Jurak

Też zdarzyło Ci się kiedyś przeglądać stronę firmy, której usługi Cię zainteresowały i zrezygnować tylko dlatego, że strona stara, brzydka, albo bez informacji? Dziś Wam podpowiemy jak sprawić by wiarygodna strona była też Twoim standardem.

wiarygodna strona

Wiarygodna strona, czyli jaka?

Część podpowiedzi mogliście przeczytać w zeszłym roku w naszych wpisach o użyteczności i elementach, które warto mieć na swojej stronie. I od razu Wam powiemy, że choć mówi się o intensywnych zmianach w Internecie, to część z wymienionych wcześniej podpowiedzi nadal jest aktualna. Zatem do rzeczy, oto pierwsza piątka zmian:

RWD

Choć można pomyśleć, że prawie w każdym naszym wpisie mówimy o responsywności stron (dla tych, którzy nadal nie wiedzą z czym to się je – nasz wpis ;) ) to nie da się ukryć, że jest to jedna z ważniejszych zasad we współczesnym internecie. Z doświadczenia mogę śmiało powiedzieć, że gdy sama przeglądam internet i trafia mi się stronie nie dostosowana do mojego telefonu od razu idę dalej. Skoro w końcu nawet właściciel strony nie chce szanować mojego czasu (poświęconego na przeglądanie oferty) to pewnie też nie będzie mnie traktował poważnie gdy skorzystam z jego oferty. Zawsze powtarzamy, że poczucie komfortu na stronie jest najważniejsze i daje najwięcej szans na wiarygodną stronę.

Realizacje

Jeśli prowadzisz biznes, w którym możesz pochwalić się swoimi osiągnięciami – zrób to! Nie ma nic lepszego niż strona firmy budowlanej, która pokaże idealnie wykończony dom. A może jesteś adwokatem, prawnikiem? Pokaż na swojej stronie dobre case study. Opis trudny przypadek. Klienci z chęcią go przeczytają, a dzięki Twoim opisom dowiedzą się o Twojej kompetencji i wiedzy. Pamiętaj, że realizacje, to nie tylko same zdjęcia z opisem. Jeśli jesteś producentem nietypowych dekoracji, może rzeźbiarzem – warto nakręcić film pokazujący jak wiele czasu i serca należy poświęcić by wykonać wyjątkowy produkt. Pamiętaj, że w obecnych czasach nie sprzedajesz tylko produktu, ale także całą jego historię.

Opinie klientów i referencje

Jeśli myślisz o wiarygodnej stronie, to na pewno warto się zainteresować realizacjami i referencjami. Dzięki nim, Twoi klienci na własne oczy zobaczą, jak dobrą i rzetelną firmą jesteś. Opinie klientów możesz umieścić na stronie głównej, jeśli masz ich mało, lub na osobnej podstronie, by pochwalić się ich ilością. Podobnie jest z referencjami. Jeśli udało ci się pozyskać kilka dokumentów warto je porządnie zeskanować i dodać do strony. Będą się prezentowały elegancko i profesjonalnie. Pamiętaj, że jeśli nie masz ani opinii, ani realizacji to warto dodać chociaż same logotypy do karuzeli “zaufali nam”. Jako użytkownik często zwracam uwagę na takie detale.

wiarygodna strona

Pokaż się!

Wiarygodna strona musi posiadać jeden oczywisty element – podstronę kontakt. To chyba wie każdy, ale co jeśli wam powiem, że 70% stron jakie widzę mają tę stronę źle skonstruowaną? Tak! W dzisiejszych czasach sama strona kontakt, na której znajdą się tylko dane kontaktowe i formularz zapytań nie zdziała cudów. Co więc musi mieć podstrona kontakt by działała? Zaczniemy od prostego: mapa. Często firmy mają podany adres na stronie, ale choćbym nie wiem jak prosiła nawigację, ni w ząb nie trafię. Dlatego też warto ustawić pinezkę z dokładnością co do budynku, albo dać konkretne informacje o dojeździe. Bawią mnie czasami teksty w stylu “za żółtym kioskiem w lewo”, ale później w trasie w duchu dziękuję autorom strony za te wskazówki. Co jeszcze powinien zawierać dobry kontakt? A no na przykład zdjęcie z zewnątrz – warto pokazać, że nie jesteś “firmą krzak”. A jeśli nie masz własnego budynku tylko fajne biuro, warto pokazać, że można u Ciebie nie tylko się spotkać w celach biznesowych, ale także chwilę odsapnąć i wygodnie porozmawiać przy kawie – tak jak u nas :)

Niech wszystko działa

Ważnym elementem poprawiającym wiarygodność strony jest www dopracowana w najmniejszym szczególe. Kiedy odbierzesz stronę od Agencji, albo skończysz ją tworzyć samemu sprawdź wszystko jeszcze raz. Wiemy, że zajmie to sporo czasu, ale niedziałająca strona odstrasza skutecznie i często raz na zawsze. Zwłaszcza jeśli chodzi o sklepy. Jeśli trafi się taki sklep, w którym cokolwiek w procesie zakupowym nie zadziała, klient opuści go bardzo szybko. Nikt w końcu nie będzie ryzykował niezrealizowanego zamówienia, zagubionych płatności, cy nerwów i czasu poświęconego na to.
To koniec pierwszej części naszych podpowiedzi. Już za tydzień na powrót zajmiemy się zabezpieczeniami WordPressa, w końcu bezpieczna strona to także jeden z elementów budowania zaufania. Dajcie nam znać w komentarzach, jak Wy staracie się poprawić wiarygodność Waszych stron firmowych.