Startujesz z nową stroną www? O tym pamiętaj!

Niezbędne – do tego, aby strona była skuteczna, elementy będą się różnić w zależności od tego, jaki jest jej główny cel. Jest jednak kilka podstawowych składników, które powinny być niemal na każdej stronie www. Wyróżniłam ich 9, domyślasz się, które mam na myśli? Przekonaj się ;)

Podstawowe składniki strony internetowej

Podstawowe składniki strony internetowej

  1. Na samym początku – unikalne logo Twojej firmy. Najlepiej, jeśli od razu będzie reprezentować to, co masz do zaoferowania użytkownikom.
  2. Jeśli Twoje logo nie do końca zdradza charakter Twojej działalności, umieść obok niego slogan, dzięki któremu wszystko stanie się jasne.
  3. Częstym zagraniem jest umieszczanie CTA już w nagłówku. Odpowiednia kolorystyka przyciągnie uwagę użytkowników, aby następnie wyraźna zachęta do działania (zadzwoń, sprawdź naszą ofertę, zamów, itp..) zmotywowała ich do wykonania pożądanego przez Ciebie zadania.
  4. Jeśli zależy ci na kontakcie telefonicznym z Twoimi potencjalnymi klientami – nagłówek strony, to również dobre miejsce, aby zawrzeć w nim Twój numer telefonu.
  5. Czytelna nawigacja, wyróżniająca się na tle innych elementów witryny, pomoże użytkownikom sprawnie się po niej poruszać.
  6. Ikony lub slidery, na których zaprezentujesz unikalne cechy Twojej oferty.
  7. Elementy, które zwiększą zaufanie użytkowników do Twojej marki. Możesz posłużyć się materiałem wideo, w którym prezentujesz swój produkt, wnętrze firmy, możesz również pokazać opinie zadowolonych klientów czy podzielić się innym rodzajem user generated content – oto dlaczego user generated content jest ważny?
  8. Treści dobrej jakości – dokładne opisy Twojej działalności lub Twoich produktów. Im więcej detali będą mogli poznać użytkownicy, tym będą pewniejsi, że warto skorzystać właśnie Twojej oferty.
  9. Stwórz taką możliwość i zachęć odwiedzających Twoją stronę do zapisu na newsletter. Jeśli wciąż nie jesteś pewien, że warto taką listę zbierać, zajrzyj do naszego wpisu Działasz w e-commerce? Wysyłaj newsletter do Twoich klientów!

Założyłeś własny biznes i startujesz z nową stroną www? Poznaj więcej przydatnych wskazówek:

Jak założyć sklep internetowy? Pierwsze kroki

Oprogramowanie sklepu internetowego – które wybrać?

Strona z koszykiem – najlepsze praktyki

Strona produktu – jak sprzedawać w internecie?

Podsumowując

Znasz już podstawowe składniki strony internetowej, mam nadzieję, że porady okażą się dla Ciebie przydatne i dzięki nim uda Ci się zwiększyć konwersję na Twojej stronie. Jeśli nie chcesz sam się tym zajmować, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci zrealizować Twoje cele.